12-oji susitikimų su nepriklausomai Lietuvai nusipelniusiomis asmenybėmis ir knygų apie jas pristatymų turo stotelė – Šiauliai

2016 03 18

2016 m. kovo 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) Šiaulių miesto gyventojai turėjo galimybę dalyvauti susitikime su Leidybos idėjų centro knygose aprašytomis asmenybėmis ir bendraautoriais. Jaukiame šiauliečių susibūrime dalyvavo Šiaulių miesto Meras Artūras Visockas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Renginių turo po Lietuvą globėja LR švietimo ir mokslo ministerija. Renginio metu vyko susitikimas su Leidybos idėjų centro knygose „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“, Kraštiečiai. Šiauliai", "Lietuvos medicina. Pažanga ir asmenybės" ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ aprašytomis asmenybėmis ir bendraautoriais. Renginį Šiauliuose organizavo leidykla VšĮ Leidybos idėjų centras, pokalbį moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Renginio pradžioje koncertavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai.

Susitikime dalyvavo ir atsakė į susitikimo vedėjo ir auditorijos klausimus režisierius, 2013 ir 2014 m. Auksinio scenos kryžiaus laureatas, VDU dėstytojas Artūras Areima, Kovo 11-osios Akto signataras, buvęs LR Seimo narys, 1993–1998 m. VSD generalinis direktorius, valstybės saugumo generolas Jurgis Jurgelis, kino režisierė, 2014 m. Los Andželo (JAV) kino Sidabro apdovanojimų laureatė (net už du dokumentinius filmus) Inesa Kurklietytė, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Šiaulių m. garbės pilietis, dailininkas, menotyrininkas, daugelio knygų ir publikacijų autorius Vytenis Rimkus, ilgametis Šiaulių dramos teatro režisierius, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Gytis Padegimas, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinys, daugkartinis konkursų laureatas, akordeonistas Mantas Lukauskas.

Renginys buvo įdomus, gyvas ir jaukus kraštiečių susitikimas. Svečiai pasidalino savo gyvenimo ir sėkmės istorijomis, patirtimi ir įžvalgomis apie vertybės, siekius, atliktus darbus, apie 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimus įvairiose srityse, laisvės, kūrybos ir meno svarbą, šalies vystymąsi ir tobulėjimą.

Džiugu, kad renginyje dalyvavo gražus būrys Šiaulių krašto bendruomenės narių, pedagogų, gimnazistų. Mokiniams šis susitikimas buvo tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka. Tai kartu ir labdaringas renginys – renginio rėmėjų nupirktos knygos buvo padovanotos Šiaulių m. gimnazijoms, viešosioms bibliotekoms.

https://www.youtube.com/watch?v=0f4zhGZtlzc&;index=3&list=PLsKBrBQNCUr6E760rCPtvDosMfOz5ldYW

Kvieciame stebėti vaizdo reportažą nuo 4.48 min.

 

Parengta pagal VšĮ Leidybos idėjų centras informaciją

 

 

 

 

GALERIJA