Į Vaikų literatūros skyrių jau sugrįžo paukščiai

2016 03 18

Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) sulaukė mažųjų skaitytojų iš lopšelio–darželio „Kūlverstukas“. „Medetkos“ grupės ugdytiniai į biblioteką rinkosi lydimi auklėtojų Valerijos Daunienės bei Sigitos Jaugaitės. Pavasariui budinant gamtą, vaikučiai atėjo į edukacinį renginį skirtą paminėti 40-ties sugrįžusių paukščių dieną.

Renginio metu mažieji bibliotekos lankytojai sužinojo, kodėl visus taip džiugina pargrįžę paukščiai, kuo jie ypatingi bei naudingi žmonėms. Susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti pasakojimų, sakmių, eilėraščių apie paukštelius. Vaikučiai atidžiai žiūrėjo rodomas skaidres, bandydami atpažinti įvairius paukštelius: žvelgdami į plunksnelių spalvą, sparnų ilgį, apibūdindami uodegos bei snapo formą. Mažieji skaitytojai išmoko pasakyti išorinės paukštelių sandaros dalis. Visiems buvo smagu klausytis giesmininkų čiulbėjimo, tačiau ne visos skrajūnų giesmelės buvo pažįstamos vaikams.

Linksmos buvo mįslių apie paukštelius įminimo varžybos. Po mįslių atspėjimo vaikai piešė išminčių apuoką, vartė, skaitė knygeles apie giesmininkus.

Iš renginio vaikai išėjo smagiai nusiteikę, nešini savo kūrinėliais ir daug sužinoję apie sugrįžusius į gimtinę paukštelius.