Italų kalbos ir kultūros pamokėlė Vaikų literatūros skyriuje

2016 03 17

Kovo 16 d. popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių (Gvazdikų takas 8) susirinko „Saulės“ pradinės mokyklos 3 klasės moksleiviai, lydimi mokytojų E. Piktūrnienės ir K. Jonaitienės. Vaikai atvyko į susitikimą su savanore itale Ester, bibliotekoje dirbančią pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą.

Ester moksleiviams parengė vaizdinį pristatymą apie savo gimtąjį miestą Veroną, papasakojo apie įžymias vietas, parodė gražius miesto vaizdus. Vaikai anglų kalba uždavinėjo rūpimus klausimus apie italų kultūrą, tradicijas, itališkus patiekalus. Su dideliu susidomėjimu susirinkusieji klausėsi apie itališką virtuvę ir Italijoje taip populiarius makaronus (it. pasta), jų rūšis ir įmantriai skambančius jų pavadinimus.

Bibliotekos svečiai ne tik sužinojo apie Italiją, bet ir patys turėjo galimybę pasimokyti italų kalbos. Savanorė, rodydama savo pačios pieštus paveikslėlius, mokė dažniausiai vartojamus itališkus žodžius. Mergina pamokė ir kūno kalbos, kurią jos tautiečiai naudoja kasdieniniame gyvenime.

Žaismingiausia susitikimo dalis – žinių patikrinimas, vaikai iš rankų į rankas mėtė kamuolį pasakydami po vieną susitikimo metu įsimintą itališką žodį.

Mažieji lankytojai padėkojo savanorei Ester už įdomų susitikimą ir itališkai atsisveikino.

EU flag Erasmus vect POS