V. Kudirkos progimnazijos 4b klasės mokinių piešinių paroda „Velykų belaukiant“

2016 03 18

„Spindulio“ bibliotekoje (Spindulio g. 5) jau juntama Šv. Velykų dvasia – čia eksponuojami V. Kudirkos progimnazijos 4b klasės mokinių (mokytoja Vaida Milčinauskienė) 26 gražiausi ir originaliausi margučių, velykinių simbolių piešiniai, kurie gali įkvėpti naujiems, netikėtiems atradimams ir nustebinti artimuosius!

Šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Lietuvoje šv. Velykos neįsivaizduojamos be margučių. Nuo seno tikėta, kad kiaušinių marginimas turi magiškos galios. Vieni renkasi tradicinį marginimą vašku arba dažymą svogūnų lukštuose, kiti – perka maistinius dažus ir siekia išgauti kuo sodresnę kiaušinių spalvą, dar kiti pasitelkia neįprastus marginimo būdus: su šilkiniais kaklaraiščiais, dekupažo techniką ir kitas naujoves.

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti išskirtiniais ir unikaliais velykiniais margumynais!

Paroda veiks kovo 17-31 d.