Dalyvauta skaitymo skatinimo popietėje Ragainės progimnazijoje

2016 03 16

2016 m. kovo 9 d. Šiaulių miesto Ragainės progimnazijoje vyko popietė ,,Imkit mane ir skaitykit“, kurioje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale dirbantis Komiksų centro darbuotojas Tomas Januškevičius, Lieporių filialo vyresn. bibliotekininkė Gražina Gontienė, specialistė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė bei Gytarių progimnazijos 5 klasės mokiniai (mokytoja Vitalija Karalienė). Renginio tikslas – įrodyti, kad šiame technologijų pasaulyje knyga dar tebėra svarbus dalykas.

 

Popietės metu Gytarių progimnazijos mokiniai pristatė edukacinių užsiėmimų metu Komiksų centre paruoštą knygos pristatymą. Komiksų centro lankytojai buvo pasirinkę pristatyti Louis Sachar knygą „Berniukas mergaičių tualete“. Pariruošti popietei mokiniams talkino Komiksų centro darbuotojas Tomas. Buvo sudarytas knygos pristatymo planas, pasirinkta situacija ir pasiruošta idėjos įgyvendinimui.

Lieporių filialo vyresn. bibliotekininkė Gražina Gontienė pravedė viktoriną „ Ar esu geras skaitytojas?“ Viktoriną sudarė 10 užduočių. Viktorinos metu moksleiviams reikėjo sugalvoti komandos pavadinimą, skaitant ištraukas, prisiminti iš kokių tai kūrinių. Buvo prisimintos 2015-ųjų Metų knygos - nugalėtojos. Viktoriną paįvairino lėlių nuotraukos. Vaikai turėjo parašyti, iš kokių tai knygų herojai. Viktorinos esmė- skatinti mokinius kuo daugiau skaityti, domėtis knygomis. ,,Knygos gyvena mumyse. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą“, - teigia vaikų rašytoja Maura Roan McKeegan.
Renginį vainikavo bibliotekos darbuotojo T. Januškevičiaus sukurtas naujienlaiškis, kuriame komiksų pavidalu buvo įamžintos renginio akimirkos.

 komiksams

GALERIJA