Pamoka apie knygas ir skaitymą anglų kalba

2016 03 15

Kovo 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale, Komiksų centre, (K.Korsako g.10) vyko anglų kalbos pamoka apie knygas, skaitymą, jo teikiamą džiaugsmą ir naudą, įvairius knygų tipus. Pamokoje, kurią vedė anglų mokytoja Asta Jogminienė, Gytarių progimnazijos ketvirtokai mokėsi angliškų žodžių apie knygų tipus ir mėgino angliškai kalbėti apie knygų skaitymą.

Mokytoja angliškai bendravo su mokiniais, klausinėjo apie jų pomėgį skaityti, mokė kaip pavadinti angliškai įvairius knygų tipus: enciklopediją, žodyną, pasakas, istorinį romaną, detektyvą, komiksus ir kt. Išsiaiškinę, kas kokias knygas labiausiai mėgsta, ir išmokę naujų žodžių, mokiniai turėjo atlikti praktinę užduotį. Kiekviena iš trijų komandų duotoje knygų krūvelėje turėjo atpažinti įvairius knygų tipus ir juos pavadinti angliškai.

Kalbėta ir apie tai, kokį vaidmenį pasirenkant knygą atlieka knygos viršelis. Nors prieita išvados, kad ne visada galima spręsti apie knygą iš viršelio, visgi dauguma mokinių knygą renkasi būtent pagal jos viršelį. Kalbant apie įvairius knygos formatus, mokiniams buvo pristatyta ir elektroninių knygų skaityklė. Pamokos pabaigoje, pažiūrėjus du filmukus apie knygų tipus, skaitymo džiaugsmą ir malonumą, paaiškėjo, kad niekas neprilygs tikrai ir gerai popierinei knygai.

Susitikimo metu mokiniai taip pat susipažino su Komiksų centru, kuris įkurtas įgyvendinant projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje", iš dalies finansuojamą Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.

komiksams