Susitikimas su Kovo 11-osios akto signataru Zigmu Vaišvila

2016 03 14

Kovo 10 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale įvyko susitikimas su Kovo 11-osios akto signataru Zigmu Vaišvila, vienu iš 124 Aukščiausiosios Tarybos deputatų, kurie 1990-ųjų kovo 11-ąją pasirašė Atkuriamojo Seimo aktą, skelbusį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą.

Renginio dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti istorijos pamokoje, prisiminti 1990-ųjų istorinį foną Lietuvoje, 1990-ųjų kovo įvykius šalyje, sužinoti, kodėl buvo pasirašyti du aktai, kur pasirašytas Kovo 11-osios aktas buvo slepiamas, kodėl būtent kovo 11-ąją paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas. Svečias atsakinėjo į gausius auditorijos klausimus, išsakė savo poziciją apie 2015 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Seimo skubos tvarka priimtą Užsienio teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą ir pristatė šiuo metu Lietuvoje vykstančią pilietinę iniciatyvą , kurios tikslas – atšaukti Užsienio teisinės padėties įstatymo pataisas.

„Istoriją reikia žinoti, istoriją reikia gerbti, ją reikia saugoti, istorijos negalima interpretuoti“,- kalbėjo Nepriklausomybės akto signataras dovanodamas „Šaltinėlio“ bibliotekai knygą „Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signatarai, 1990“.

Renginį organizavo Šiaulių mokytojų pensininkų klubo "Šviesa" pirmininkė Zita Klimanskienė ir Šiaulių sąjūdžio pirmeivių klubo narė Aldona Koskienė