Savanorė Ester dalyvavo integruotoje anglų kalbos pamokoje

2016 03 10

Abipusė šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) dirbančios savanorės iš Italijos Ester Ceriani draugystė su Gegužių progimnazijos moksleiviais tęsiasi. Šį kartą Europos savanorių tarnybos atstovė dalyvavo integruotoje anglų kalbos pamokoje Gegužių progimnazijoje.

Prie mokyklos durų pasitiko ir į klasę palydėjo jau draugais tapę 4 c klasės moksleiviai. Apsirengę etnografiniais IX-XI amžiaus rūbais jie ir pradėjo pamoką, padainavo kelias senovines dainas. Vaikų literatūros skyriuje savanoriaujanti Ester buvo paruošusi skaidres apie Italijos regionus, jų kalbas, maisto ir tautinių rūbų ypatumus. Anglų kalbos mokytojos Jurgita Mickutė-Penikienė ir Rita Kancerienė pakvietė septintokus sudalyvauti viktorinoje ,,Italy Challenge‘‘ ir pasitikrinti savo žinias apie Italiją. Reikėjo atsakyti 14 klausimų. Geriau sekėsi tiems, kas atidžiai klausėsi Ester paruošto pristatymo apie Italiją. Kitame viktorinos etape, kuriame reikėjo atrinkti teisingus teiginius iš Lietuvos istorijos, dalyvavo ir savanorė. Kol mokytojos tikrino atsakymus ir skaičiavo balus, moksleiviai klausinėjo viešnios iš Italijos pačių įvairiausių dalykų – apie savanorystę, šeimą, mokslus, laisvalaikio pomėgius. Vaikams buvo įdomūs Ester įspūdžiai apie Šiaulius, Lietuvą, maistą ir klimatą.

Pamoka neprailgo, nuoširdų bendravimą nutraukė skambutis. Integruotos pamokos dalyviai praplėtė geografijos, etnografijos, kulinarijos žinias. Moksleiviai, norintys pabendrauti ir daugiau sužinoti apie savanorės iš Italijos veiklą, visuomet laukiami Vaikų literatūros skyriuje.

EU flag Erasmus vect POS

GALERIJA