Savanoriai Ester ir Ivan dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Kodėl verta savanoriauti?“

2016 03 04

Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko apskritojo stalo diskusija „Kodėl verta savanoriauti?“. Renginyje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos savanoriai Ester Ceriani iš Italijos ir Ivan Garcia Martin  iš Ispanijos, bibliotekoje dirbantys pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą.

Prie rengtos diskusijos prisijungė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai, Lengvosios atletikos ir sveikatingumo skyriaus „Sportas visiems“ savanoriai Erika Danilovaitė ir Vilius Kliminskas, Dainų progimnazijos samarietės Greta Gedminaitė ir Eglė Genytė , 8b kl. mokinės, bei kiti progimnazijos mokiniai.

Dalyviai dalijosi asmenine savanoriškos veiklos patirtimi, pasakojo, kodėl pasirinko tokią veiklą ir kvietė mokinius patiems išbandyti savanorystės teikiamas galimybes. Ester ir Ivan papasakojo, kodėl jie tapo savanoriais, kodėl savanoriauti pasirinko Lietuvą, Šiaulius.  Mokiniai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus apie savanorių darbą. Savanorius lydėjo ir jiems vertėjavo vyr. bibliotekininkė Danutė Meškaitė.

Dalyvaujantys diskusijoje nutarė, kad pagrindiniai motyvai dalyvauti savanoriškose veiklose yra noras padėti kitiems,  būti reikalingiems, prasmingai praleisti laiką, rasti draugų, bendrauti su žmonėmis, įgyti  vertingų įgūdžių ir savybių, naudingai realizuoti savo lūkesčius ar siekti asmeninės karjeros.

Renginio pabaigoje dalyviai savo mintis apie savanorystę, jos naudą ir galimybes užrašė ant popierinių rankų, iš kurių buvo suformuotas ,,Savanorystės medis‘‘.

Parengta pagal Šiaulių Dainų progimnazijos socialinės pedagogės G. Kurapkienės informaciją

EU flag Erasmus vect POS