Senjoros degustavo žolelių arbatas

2016 02 18

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) rankdarbių būrelio senjoros šventė Užgavėnes ir degustavo žolelių arbatas.

Vasario 9 d. Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimas buvo skirtas Užgavėnėms. Moterys gražiai pasidengė stalą, netrūko blynų bei kitų tradicinių Užgavėnių valgių. O, kadangi, oras darganotas ir siaučia peršalimo ligos, tai buvo sumanyta išbandyti įvairių lietuviškų žolelių galią. Žolelių arbatų degustaciją surengė nauja būrelio narė ilgametė Šiaulių universiteto dėstytoja dr. Irena Burneckienė. Ji sakė, jog neatsitiktinai pasirinkusi retesnius augalus, kad galėtų moteris supažindinti su jų skoninėmis ir gydomosiomis savybėmis. Savo ruožtu bibliotekos darbuotojos taip pat parinko knygų apie vaistažoles, kurias užsiėmimo metu moterys galėjo pavartyti. Moterys skanavo sidabražolės, levandos, raskilos, asiūklio, monardos arbatas, dalinosi įspūdžiais, kalbėjo apie jų poveikį ir gydomąsias savybes.