Skaniausių blynų fiesta Vaikų literatūros skyriuje

2016 02 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) - renginys skirtas Užgavėnėms „Skaniausių blynų fiesta“.

Žiema, nusibodai! Štiš! Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena ir ypatingai laukiama vaikų. Todėl vasario 9 d. į Vaikų literatūros skyrių sugūžėjo lopšelio-darželio „Voveraitė“ auklėtiniai. Vaikučiams buvo papasakota apie Užgavėnes, jų šventimo tradicijas. Mažieji sužinojo iš ko būdavo daromos kaukės, kokie gaminami patiekalai. Pasakota apie Morę, apie kitas įasmenintas žiemos ir pavasario būtybes - Lašininį ir Kanapinį.

Paklausę įdomaus pasakojimo vaikučiai turėjo įrodyti, kad yra pakankamai stiprūs, vikrūs ir pasirengę vyti žiemą iš kiemo. Pasiskirstę komandomis mažieji traukė virvę ir dalyvavo kitose linksmose ir smagiose estafetėse. Kadangi per Užgavėnes reikia daug triukšmo, mažieji sudarė savo orkestrą ir grojo viskuo kas tik skamba, barška, cypia, taip žadindami žemę iš stingulio.

Per Užgavėnes žmonės labai daug ir riebiai valgydavo, neretai persivalgydavo, todėl buvo reikalinga gydytojų pagalba. Be abejo, be šios pagalbos neapsiėjo ir bibliotekos svečiai. Užgavėnių Gydytoja pasakojo apie vaistus ir įmantrius jų pavadinimus, kas norėjo galėjo ir išbandyti Gydytojos paruoštus lašelius nuo įvairiausių ligų.

Na, o kaip Užgavėnės be blynų? Visą laiką, kol linksminomės ir išdykavome, buvo kepami blynai, o tešla kilo per puodų kraštus. Blynų buvo tiek daug, kad užteko ne tik mažiesiems svečiams, bet ir kitiems bibliotekos lankytojams.