Komiksų centre kurtos istorijos apie paslėptą Nepriklausomybės akto dokumentą

2016 02 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialo Komiksų centre (K. Korsako g. 10) vyko edukaciniai užsiėmimai, skirti Vasario 16-osios paminėjimui.

Edukacinio užsiėmimo metu bibliotekos darbuotojas Šiaulių Gytarių progimnazijos ketvirtokams priminė pačius svarbiausius, beveik prieš šimtą metų vykusius, įvykius. Vaikai patys nemažai žinojo apie šią visai Lietuvai svarbią dieną, tačiau itin įdomi detalė pasirodė tai, jog 1918 m. vasario 16 d. pasirašius Lietuvos Nepriklausomybės aktą, Jonas Basanavičius nutarė saugoti šį aktą ir iki šiol išliko mįslė, kur dingo pasirašyto dokumento orginalas. Tad moksleiviai nusprendė sukurti komiksus, kas galėjo atsitikti Nepriklausomybės aktui, kur jis galėtų būti paslėptas. Visi ketvirtokai buvo paskirstyti į tris grupelės ir kūrė tris skirtingas istorijas. Beprasidedant kūrybiniui darbui vaikai buvo supažindinti su komiksų kūrimo specifika, rūšimis bei kūrimo procesu.

Kadangi pasirinkta tema buvo Jono Basanavičiaus saugomas ir slepiamas Nepriklausomybės aktas, buvo renkamas pats gražiausias bei įdomiausiais šio lietuvių visuomenės veikėjo piešinys. Smagiomis ir simbolinėmis dovanėlėmis apdovanoti net trys piešinių autoriai.

komiksams