„Šaltinėlio“ bibliotekoje atidaryta mobili komiksų skaitykla

2016 02 04

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) vasario 3 dieną atidaryta mobili komiksų skaitykla. Tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos iš dalies finansuoto projekto „Komiksų erdvė bibliotekoje“ vykdymo rezultatas.

Bibliotekos žaislotekos patalpose įsikūrusioje komiksų erdvėje naujai įrengta kompiuterizuota darbo vieta su modernia skaitmeninės grafikos programine įranga, specialios piešimo planšetės su pieštukais. Beje, grafines planšetes itin plačiai naudoja kompiuterinės grafikos dizaineriai, iliustratoriai, komiksų kūrėjai. Komiksų skaitytojai bibliotekoje ras komiksų žanro knygų ir periodinių leidinių kolekciją. Ši skaitykla turi dar vieną išskirtinumą - ant vienos iš patalpų sienų bibliotekos bičiulės menininkės Eglės Narbutaitės piešinys – komiksas.

Į mobilios komiksų skaityklos atidarymo šventę susirinkusius Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos trečiokus Komiksų centro šeimininkas Tomas Januškevičius supažindino su komiksų žanro istorija Lietuvoje ir pasaulyje, komiksų kūrimo eiga, pristatė bibliotekoje projekto metu įsigytas naujas technologijas. Tomo padrąsinti, kad komiksus gali kurti kiekvienas, net ir nemokėdamas piešti, pradinukai ėmėsi darbo ir pamėgino susikurti savo komiksą. Pasivaišinę tortu, mokiniai ir jų mokytoja Violeta Šuipienė patikino, kad jų tarpe tikrai atsiras susidomėjusiųjų šiuo nepelnytai Lietuvoje primirštu žanru ir norės išmokti kurti komiksus.

komiksams