„Aido“ filiale svečiuojasi Užgavėnių Morės

2016 02 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale veikia lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ ugdytinių paroda, skirta Užgavėnioms.

Artėja Užgavėnės. Tai linksma, nuotaikinga ir žaisminga žiemos išlydėjimo šventė. Užgavėnių belaukdami iš peties darbavosi lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ ugdytiniai ir auklėtojos. Mores kūrė ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale jų parodą „Morių paradas“ suruošė auklėtojos S. Karaveckienė ir A. Černiauskienė. Morė - Užgavėnių šventės puošmena. Tai žiemos ir negandų simbolis, deginamas ant laužo tam, kad vėliau atgimtų. Sudeginus ją, buvo „išvaromas“ susikaupęs blogis, kartu ir įkyrėjusi žiema. Parodoje eksponuojama 11 įvairių Morių. Daugelis jų pagamintos iš antrinių žaliavų. Kai kurios jų primena tikras lietuvaites, kitos – išvaizdžias besišypsančias egzotiškas ponias. Darbai stebina savo originalumu ir meniškumu.

Paroda veiks iki vasario 26 d.