Savanorė Ester Gegužių progimnazijos mokinius supažindino su italų virtuve

2016 02 02

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) savanorė italė Ester, bibliotekoje dirbanti pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą, aktyviai įsijungė į įvairias veiklas su bendruomene.

Sausio 28 d. savanorė Ester, pakviesta Gegužių progimnazijos mokytojos N.Bartkevičienės, surengė įsimintiną ir labai skanią popietę mokinukams. Mergina į popamokinės veiklos būrelį atėjo pasiruošusi papasakoti apie pasaulyje labai vertinamą itališką virtuvę bei apie Italijoje taip populiarius makaronus (it. pasta).

Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo paruoštą pristatymą skaidrėse ir klausėsi Ester pasakojimo apie makaronų rūšis, jų formas, skirtingus pavadinimus. Mokiniai sužinojo, kad yra 193 makaronų rūšių, ir kai kuriuos pavadinimus, besiklausydami įdomaus pasakojimo, išmoko patys.

Kadangi pristatymas sužadino visiems apetitą, kita susitikimo dalis buvo praktiškesnė – visi skubėjo į virtuvę gaminti tradicinio italų patiekalo. Vaikai su dideliu noru padėjo savanorei: vieni pjaustė pomidorus, kiti česnakus, treti virė makaronus. Komandinio darbo rezultatas be abejonės buvo puikus - visi pasigardžiuodami valgė itališką patiekalą. Vaikai kalbėjo, jog grįžę namo tokį pat paruoš savo tėveliams.

Visi dėkojo savanorei Ester už nuostabią popietę. Buvo nutarta, jog kitą kartą mokinukai ruoš lietuvišką patiekalą ir pakvies pasivaišinti italę.

EU flag Erasmus vect POS