Improvizuota Alberto Martinaičio vakaronė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2016 01 29

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyko tautodailininko, kalvio, liaudies instrumentų meistro, etninės kultūros puoselėtojo Alberto Martinčio improvizuota vakaronė „Tarp Savų“. Bibliotekoje taip pat veikia to paties pavadinimo A. Martinaičio surengta kūrybos darbų paroda.

Šis vakaras buvo netradicinis ir išsiskyrė iš kitų bibliotekos renginių savo netikėtumu ir improvizacijomis. Skambėjo muzika, stebino įvairiausių ir netikėtų liaudies instrumentų skleidžiami garsai, sukosi šokėjų poros, buvo siurprizų ir pokštų. Pasak tautodailininko, šis vakaras buvo ypatingas jam pačiam, kadangi viskas vyko be išankstinio scenarijaus, talkinant šeimos nariams, bičiuliams ir bendraminčiams. A. Martinaitis sakė, kad jau yra surengęs daugybę savo gamintų muzikos instrumentų, kalvystės dirbinių ir kitokių parodų, tad bibliotekoje jis norėjęs parodyti darbus, kurie atspindi jo giminės sąsajas su etnokultūra, liaudies muzikos instrumentų gaminimo tradicijas šeimoje, akmenkalystės bei kalvystės amato puoselėjimą.

Liaudies menininkas šmaikščiai, pasitelkdamas humorą ir muzikinius intarpus, pristatė savo kūrybos kelią. Apie jo domėjimąsi Šiaulių apylinkių archeologiniais radiniais ir senųjų lietuvių liaudies meno tradicijų perkėlimą į šiuolaikinę kūrybą kalbėjo archeologė Birutė Salatkienė. Apie įdomų bendradarbiavimą su tautodailininku pasakojo viešnios iš Šilalės ir Kelmės, Šiaulių miesto garbės pilietis Zenonas Sabalys, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, Šiaulių miesto tarybos narė Nijolė Budrytė ir kiti svečiai.

Alberto Martinaičio paroda „Tarp Savų“ Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veiks iki vasario 29 d. Kviečiame aplankyti!

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija