Vaikų literatūros skyriuje renginys „Viena už kitą įdomesnės“

2016 01 25

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) renginys „Viena už kitą įdomesnės“, skirtas „Metų knygos rinkimams“.

Renginys „Viena už kitą įdomesnės“ buvo pradėtas knygelių pristatymu bibliotekoje besisvečiuojantiems Gegužių progimnazijos 2 klasės moksleiviams, lydimiems mokytojos K. Vaidilienės. Bibliotekininkės pristatė geriausias praeitais metais išleistas vaikų kategorijoje lietuvių literatūros knygeles. Išsamiai ir įdomiai papasakota apie autorius ir jų kūrinius, skaitytos ištraukos, aptartos knygelių iliustracijos. Savo įspūdžiais apie perskaitytą Ramunės Savickytės kūrinį „Adelės dienoraštis“ dalinosi 2 klasės moksleivis Nojus. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi apie labai skirtingas, tačiau kiekvieno skoniui pritaikytas knygeles.

Po Tomo Dirgėlos knygos „Apie raganą Šiokiątokią“ aptarimo, į biblioteką iš visų pašalių sulėkė raganos ir raganiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Italijos (savanorė italė Ester, bibliotekoje dirbanti pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą), kurie surengė šauniausios raganos rinkimus. Gegužių progimnazijos moksleiviai labai atsakingai vertindami rinko šiuolaikiškiausią raganą. O raganos pretendentės stebino savo išmone ir ypatingais gebėjimais. Džiugu, jog galų gale, visgi, laimėjo magiška draugystė.

Tikimasi, jog nuotaikingas šauniausių lietuvių autorių knygelių vaikams rinkimo renginys paskatins mažuosius skaitytojus susidomėti ir dažniau skaityti lietuvių autorių knygeles.

ERASMUS logo unoffic metu knygos rinkimai 800x600