Rėkyvos bibliotekoje rytmetis „Sniego senis Vėjaganis“

2016 01 25

Sausio 25 d. rytmetį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) žiemiškų eilėraščių pasiklausyti susirinko lopšelio-darželio „Bangelė“„Peliukų“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Rasa Kildonavičiene.

Vienąkart vaikai sumanė
Ir nulipdė sniego senį –
Sniego senį vėjaganį.
Davė šmaikštų jam botagą,
Į abi akis – po sagą
Ir paliko vidur lauko,
Ten kur baltos [pūgos plauko.
Nieko senis neišmano,
Vienui vienas pats gyvena
Ir tik lauko vėjus gano.
Jei ateitų jis į pirkią,
Nuo atodrėkio sumirkęs,
Jam pasekčiau pasakėlę,
Pavaišinčiau arbatėle.

Tokiomis speigais ir sniegais pagražintomis eilėmis prasidėjo rytas Rėkyvos bibliotekoje. Pasiklausę eilėraščių, mažieji svečiai iš darželio turėjo ypatingai žiemišką užduotį. Bibliotekininkė paruošė „Sniego senių šalį“, kurioje reikėjo apgyvendinti pačius įvairiausius sniego senius. Jog ši šalis būtų dar gražesnė, vaikai pasižadėjo darželyje visus šiuos sniego senelius nuspalvinti ir papuošti snaigėmis, o lauke net nulipdyti tikrus sniego senelius, kol už lango sniego pusnys neištirpo.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo informacija