Bibliotekų metus pradedame laimėtais projektais

2016 01 21

Norime pasidžiaugti, kad 2016-uosius Bibliotekų metus pradedame laimėtais projektais, kuriuos finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Sausio 20 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešąją biblioteką pasiekė žinia apie malonią sėkmę.

Projektas „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis" - tęstinis Vaikų literatūros skyriaus  „Skaitančių mamų klubo“ projektas, kurio tikslas - skatinti mamas neatitrūkti nuo kultūrinės, meninės ir visuomeninės veiklos, ugdyti vaikų socialinius gabėjimus, lavinti kūrybiškumą ir skaitymo iniciatyvas. Projekto metu biblioteka mamas su vaikais kvies dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, aktualios literatūros pristatymuose, popietėse apie vertybes, motinystę bei vaikų auklėjimą.

Projektas „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje" bus įgyvendinamas Bibliografijos-informacijos skyriuje, organizuojant veiklas senjorams, biblioteka taps erdve tobulėjimui, skatinama mokymosi visą gyvenimą koncepcija, mažinama vyresnio mažiaus žmonių socialinė atskirtis. Projekto metus bus siekiama senjorus supažindinti su šiuolaikinėmis IT technologijomis, organizuojant edukacinius užsiėmimus, bendradarbiauti su jaunimu, perduoti tradicijas ir patirtį jaunajai kartai.

Projektas „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą" - orientuotas į ilgalaikį teigiamą poveikį ir naudą visuomenei, skirtas skatinti įvairių amžiaus grupių žmones susipažinti su Šiaulių miesto istorija, architektūra ir kultūriniu paveldu, naudojant 2013 m. sukurtą virtualų Šiaulių miesto žemėlapį. Projekte bus siekiama praplėsti žemėlapį naujomis miesto lankytinomis vietomis, sukurti ir įdiegti kultūros edukacijos pobūdžio „viktoriną-labirintą", kuris paskatins įvairių amžiaus grupių žmones įtvirtinti ir gilinti istorines žinias apie Šiaulių miestą.