Savanoriai Ivan ir Ester mokosi lietuvių kalbos

2016 01 21

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbantys savanoriai Ivan ir Ester, kurie atvyko pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą, noriai dirba ir mokosi lietuvių kalbos.

Savanoriai, ispanas Ivan ir italė Ester, su bibliotekų darbuotojais, lankytojais ir net tarpusavyje kalbasi anglų kalba. Tačiau natūralu, jog viena iš savanorystės kitoje šalyje dalių yra mokymasis jos kalbos. Tad jaunuoliai jau tris mėnesius itin aktyviai mokosi lietuvių kalbos, kuri, anot jų, yra pakankamai unikali ir sunki, šiek tiek primenanti lotynų kalbą. Tačiau nepaisant sunkumų, Ester ir Ivan pasiryžę kuo daugiau išmokti, kad galėtų geriau suprasti aplinkinius ir sėkmingai įsijungti į juos supančią bendruomenę. Savanoriai mokosi ne tik šnekamosios kalbos, bet ir gramatikos, turtina savo žodyną. Kiekviena pamoka padeda jiems vis geriau suprasti aplinkinius, o taip pat ir patiems įsijungti į pokalbį.

Lietuvių kalbos savanoriai mokosi „Saulės“ bibliotekoje (K. Korsako g. 10), tačiau paskutinioji pamoka buvo kitokia, negu ankstesnės. Ester ir Ivan gavo užduotį – susipažinti su šios bibliotekos darbuotojomis, pasikalbėti lietuviškai apie savanorystę bibliotekoje, savo planus, savo šeimą, pasidalinti įspūdžiais ir užduoti joms klausimų. Angliškai kalbėti buvo griežtai draudžiama, tad savanoriai turėjo gerą progą pasitikrinti savo kalbinius įgūdžius, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.

Tai buvo linksma pamoka, vyravo gera nuotaika, nuoširdumas ir geranoriškumas. Bibliotekininkės už nuoširdžias pastangas Ester ir Ivan apdovanojo obuoliais ir šokoladu.

ERASMUS logo unoffic