Iliustruotas knygų pristatymas „Renkame Metų knygą“ Spindulio filiale

2016 01 21

Sausio 20 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) vyko renginys „Renkame Metų knygą“. Išrinkti mėgstamiausią 2015 metų knygą vaikams į biblioteką atkeliavo Šiaulių Vinco Kudirkos 4b klasės mokiniai su mokytoja Vaida Milčinauskiene.

Vaikai buvo supažindinti su kasmet vykstančia Metų knygos rinkimo akcija, šių metų vaikų knygų penketuku, paraginti atiduoti balsą už labiausiai patikusią knygą.

Pirmoje renginio dalyje vyko mokinių piešinių pristatymas pagal Tomo Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią“. Mokykloje kiekvienas vaikas piešė įdomiausią, labiausiai patikusį epizodą iš knygos. Daugumą sužavėjo dainuojanti ragana – būtent ši scena vyravo mokinių piešiniuose.

Po piešinių pristatymo mokiniai drauge su mokytoja buvo pakviesti prabalsuoti ir išrinkti 2015 metų knygą čia, bibliotekoje. Daugiausia simpatijų sulaukė Tomo Dirgėlos knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ – ji gavo 12 balsų, antroje vietoje – Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“ (4 balsai), trečioje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“ (3 balsai), ketvirtoje – Birutės Marcinkevičiūtės „Gėlininkė“ (1 balsas) ir, deja, nei vieno balso negavo Rimvydo Stankevičiaus „Pūgos durys“.

Renginio pabaigoje vaikai „pasivaikščiojo“ ne tik po realią, bet ir po virtualią „Spindulio“ biblioteką. Mokinius pradžiugino dovanoti rankų darbo knygų skirtukai. Mažieji skaitytojai pažadėjo ir toliau mylėti, skaityti knygas, būti ištikimi bibliotekos bičiuliai ir skaitytojai.