Parodos „Robotas ir peteliškė“, skirtos Vytautei Žilinskaitei, pristatymas Vaikų literatūros skyriuje

2016 01 15

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) vyko Gegužių progimnazijos moksleivių parodos „Robotas ir peteliškė“ pristatymas, skirtas vaikų ir jaunimo rašytojos Vytautės Žilinskaitės kūrybai.

Gegužių progimnazijos projekte „Jubiliatai“ - Vytautės Žilinskaitės 85-erių metų sukaktis

Vaikų literatūros skyrius itin glaudžiai bendradarbiauja su Šiaulių Gegužių progimnazija. Bibliotekoje dažnai vyksta mokinių parodos, pristatymai ar susitikimai. Gegužių progimnazija jau daugiau nei 10 metų vykdo projektą „Jubiliatai“, skirtą paminėti žymių rašytojų jubiliejus. Projekto iniciatoriai – dailės mokytoja V. Žabarauskaitė ir lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė. Šiemet projektas skirtas 1979 m. Respublikinę valstybinę premiją už knygą „Robotas ir peteliškė“ gavusiai rašytojai Vytautei Žilinskaitei.

Moksleiviai kūrė iliustracijas pagal knygą „Robotas ir peteliškė“

Gegužių progimnazijos 7 klasės moksleiviai literatūros pamokų metų nagrinėjo vieną žymiausių Vytautės Žilinskaitės kūrinių „Robotas ir peteliškė“. Tuo tarpu per dailės pamokas, kūrė iliustracijas šiam kūriniui. Kiekvienas mokinys galėjo pasirinkti savo interpretacijos būdą, išnaudoti vaizduotę ir, gilindami savo literatūrines žinias, kūrybingai perteikti pagrindinių knygos herojų, roboto ir peteliškės, paveikslus

Parodos pristatyme dainos ir literatūriniai pranešimai

Patys geriausiai moksleivių darbai iki sausio mėnesio pabaigos bus eksponuojami Vaikų literatūros skyriuje. Parodos atidarymo metu į biblioteką susirinko visi iliustracijų kūrėjai, jų mokytojos bei klasės draugai. Moksleiviai apžiūrėjo itin kūrybiškus ir spalvingus darbus, klausėsi bendraklasių atliekamos muzikinės improvizacijos. 7 a klasės mokinės G. Radavičiūtė ir D. Urbonaitė skaitė pranešimus „Vytautė Žilinskaitė projekte „Jubiliatai“, kuriuose pateikė įdomias ir kūrybingas bendraamžių piešinių interpretacijas. Dailės mokytoja V. Žabarauskaitė pasidžiaugė gražiais ir nuoširdžiai moksleivių darbais.

Mokinius į biblioteką atlydėjo ir ruoštis parodai bei pranešimams padėjo mokytojos B. Petkuvienė ir D. Šimkuvienė bei V. Žabarauskaitė. Renginys apjungęs literatūrą ir dailę sužavėjo visus susirinkusiuosius.