Parodos „Tie, kurių Tėvynė nepamirš" pristatymas - pamoka kitaip „Saulės“ filiale

2016 01 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) vyko Aurimo Nausėdos fotografijų parodos „Tie, kurių Tėvynė nepamirš" atidarymas - istorijos pamoka kitaip. Parodos autorius, visuomenininkas, iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ „Saulės" filialo globėjas A. Nausėda bibliotekos lankytojams pristatė nuotraukas, kuriose įamžintos akimirkos skirtos Sausio 13-osios paminėjimui.

Pristatyme dalyvavęs Gytarių progimnazijos direktorius Rimtautas Pečeliūnas prisiminė fotografijų autorių A.Nausėdą kaip šią mokyklą baigusį aktyvų, kūrybingą ir visą laiką turintį savo pagrįstą nuomonę moksleivį.

Į atidarymą atvykęs Šiaulių miesto vicemeras Stasys Tumėnas parodą apibūdino kaip vertingą istorijos pamoką, o Šiaulių universiteto dėstytojas, lektorius, humanitarinių mokslų daktaras Nerijus Brazauskas kalbėjo apie to laikotarpio įvykius kaip apie niekada nepasimirštančią istoriją. Tuo tarpu renginyje dalyvavusi „Šiaulių naujienų" neetatinė korespondentė Irena Ramaneckienė palygino 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius su skaudžiais šių dienų įvykiais Ukrainoje.

Parodos pristatyme dalyvavę Gytarių progimnazijos mokiniai turėjo puikią istorijos pamoką kitaip apie tai, kas kuria valstybę ir saugo jos nepriklausomybę, kaip svarbu ginti save, savo šeimą bei šalį, nes tai yra neatsiejami dalykai, skatinantys vienybę.

Paroda „Tie, kurių Tėvynė nepamirš" „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) veiks iki sausio 29 d.

A. Nausėdos fotografijas taip pat galima apžiūrėti virtualioje parodoje:  http://biblioteka.smsvb.lt/lt/virtualios-parodos/irasai/3240-aurimo-nausedos-fotografiju-paroda-tie-kuriu-tevyne-nepamirs