Istorijos pamoka su Algirdu Kulikausku Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

2016 01 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27), minint Laisvės gynėjų dieną, sausio 12 d. vyko susitikimas-istorijos pamoka su Lietuvos Sąjūdžio tarybos nariu, Šiaulių skyriaus pirmininku Algirdu Kulikausku.

Susitikimo metu Algirdas Kulikauskas pasakojo apie 1991–ųjų sausio 13-osios įvykius. Buvo prisiminta visa dienos eiga: žmonės, besirenkantys prie svarbiausių Vilniui ir Lietuvai objektų, tankai, važiuojantys Televizijos bokšto link, Vilniuje įvedama komendanto valanda, skambantys visi Lietuvos bažnyčių varpai.

Prie Televizijos bokšto daugiau kaip 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, 14 žuvo. Sąjūdžio metraštininkas, pasakodamas apie visus svarbiausius to meto įvykius, rodė filmuotą medžiagą, kuri paskatino susirinkusius moksleivius, gimnazistus apmąstyti laisvės svarbą. A. Kulikauskas turi sukaupęs ir gausų fotografijų archyvą. Bibliotekoje eksponuojama šio gerai žinomas Atgimimo laikotarpio veikėjo fotografijų paroda „Neramios sausio dienos“, kuri veiks iki sausio 25 d.