Senjorų būrelio adventinis renginys „Su palaiminga viltimi...“

2015 12 27

Gruodžio 22 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko Senjorų būrelio adventinis renginys „Su palaiminga viltimi...“ Renginį vedė tautodailininkė Liucija Lekienė, įpynusi posmus apie viltį, gerumą, gyvenimą. Šventinės nuotaikos popietei suteikė Dainų progimnazijos 7 b klasės mokinių Evelinos Negrijūtės ir Gretos Trušytės dainos, kurias mergaitės atliko grodamos gitara.

Renginio metu buvo pristatyta tautodailininkės, poetės Antaninos Dapkutės-Pukėnienės tapybos paroda „Atspaudai“. Ekspoziciją sudaro 22 įrėmintos paveikslų reprodukcijos, kuriose karaliauja laukų, darželių gėlės ir gamtos motyvai. Apie autorės darbus kalbėjo dailininkė, menotyrininkė Michalina Adomavičienė ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė.
Parodos autorė atsakė į klausimus ir, renginio dalyvių prašoma, paskaitė eilėraščių iš savo naujos knygos „Kaštonų lietus“, kurių keletą dovanojo bibliotekai.
Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė pasidžiaugė Senjorų būrelio veikla ir kalėdinėmis dovanėlėmis apdovanojo moteris, aktyviausiai dalyvavusias įvairiose akcijose (trispalvių juostelių pynimas - akcija „Lietuvai ir man“, Lietuvos etnografinių regionų žemėlapio nėrimas – Lietuvos etnografinių regionų metams paminėti, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos akcija - sukurti rankų darbo juosteles projekto „Bibliotekos pažangai 2“ patirties dalijimosi seminaro vardinėms dalyvių kortelėms ir kt.). Būrelio narė Irena Šambarienė sukūrė saldžias puokštes, kurias įteikė renginio viešnioms.
Prieššventiniu laikotarpiu biblioteką puošia Senjorų būrelio rankdarbių paroda „Mezgu raštą iš savo krašto“. Rankdarbiuose atsispindi lietuvių liaudies tradiciniai raštai, būdingi etnografiniams regionams, kuriuos moterys išmoko iš savo šeimos, giminės moterų. Ši paroda neliko nepastebėta renginyje dalyvavusios menotyrininkės M. Adomavičienės. Ji žavėjosi, kad greta šių dienų kūrinių eksponuojami ir senjorų motinų rankdarbiai, išsaugoti dukrų. Menotyrininkė atkreipė dėmesį ir į Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus vyr. profesijos mokytojų Eglė Saročkienės ir Audronės Grigorjevienės „Žiemos puokščių“ parodą. Ji skatino mokytojas, kurios taip pat dalyvavo šventinėje popietėje, nenustoti kurti ir džiuginti kitus savo išradingomis kompozicijomis.
Pabendravusios prie arbatos puodelio ir palinkėjusios viena kitai šiltų ir džiaugsmingų artėjančių švenčių, moterys atsisveikino neilgam - suplanavo jau kitų metų sausio mėnesį pratęsti Rankdarbių būrelio užsiėmimus.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija