Šiaulių krašto kino kūrėjų filmų peržiūros Bibliografijos-informacijos skyriuje

2015 12 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko susitikimai su kraštiečiais kino kūrėjais ir jų filmų peržiūros. Šią šventinę dovaną bibliotekos lankytojams dovanojo Šiaulių kino meno klubas, kuriam vadovauja Viktoras Gundajevas.

Šiaulių kino meno klubas jau keletą metų organizuoja festivalį „Filmuoja Šiauliai“. Pastaruosius metus į šio festivalio vyksmą įtraukiamas Bibliografijos- informacijos skyrius. Šiais metais bibliotekoje festivalis viešėjo du vakarus. Vyko susitikimas su operatoriumi Ramūnu Snarskiu, kuris parodė filmukus apie Šiaulių malūną, pirmąją mokytoją („Neskambėk, skambuti“), „Kad karas pasibaigtų“ ir kt. Režisierius Rimantas Rokas Jonaitis pristatė keturis filmukus: apie rankdarbę Petronėlę, smuikininką A. Stulgį, išnykusį kaimą ir kt.
Kino vakarai vertė ne tik apmastyti kiekvieną kūrinį, bet ir pagalvoti apie tai , kad mes nepamatome, kas mus supa kiekvieną dieną, o tik vėliau suvokiame atradimus ir netektis. Kino kūrėjas sustabdo tas akimirkas, pabrėžia vaizdo aktualumą ir išsaugo kitoms kartoms. Mėgėjiški filmai ir susitikimai su autoriais labai tiko adventiniam apmąstymų laikotarpiui. Už prasmingai praleistus vakarus dėkojame Šiaulių kino meno klubo vadovui Viktorui Gundajevui.