Gurmaniškos Kalėdos Vaikų literatūros skyriuje

2015 12 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) organizuotas rytmetis „Gurmaniškos kalėdos“, į kurį susirinko lopšelio- darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai. Atėjusius vaikučius pasitiko šaunus KALĖDŲ NYKŠTUKAS, kuris susirinkusiems mažyliams paaiškino apie Advento laikotarpio ypatumus.

Vaikai sužinojo kokius patiekalus senovės lietuviai valgydavo pasninko ir Kūčių vakarienės metu. Vaikai ne tik išgirdo, bet ir vizualiai galėjo pamatyti kaip buvo gaminami ir kaip atrodo įdomesni, retesni šio laikotarpio patiekalai. Vėliau Nykštukas pasakojo apie gurmaniškus Kalėdų valgius. Mažyliai su dideliu susidomėjimu klausėsi ir grožėjosi rodomomis skaidrėmis su meduolinėmis snaigėmis, eglutėmis bei nuostabiais Kalėdiniais meduolių nameliais.
Po įspūdingo pasakojimo apie patiekalus, Nykštukas vaikučius pakvietė įdomiai veiklai- bananų dekoravimui. Toks neįprastas užsiėmimas mažuosius labai sudomino, kadangi kiekvienas galėjo sukurti savitą piešinį bananų žievėje. Po kūrybinio užsiėmimo, mažieji bibliotekos lankytojaipadainavo kalėdinių dainelių ir pašoko kartu su Nykštuku. Šventės „Gurmaniškos Kalėdos“ pabaigą vainikavo skaniojo meduolinio - Kalėdų namelio ragavimas.  Gurmaniškasis Kalėdų namelis vaikams taip patiko, kad jo neliko nei trupinėlio.