Skaitytojų aptarnavimo skyriuje pirmieji Kalėdų žvilgsniai

2015 12 10

Palengva atskleidęs visą besikeičiančios gamtos grožį ir įvairovę, metų ratas vėl grąžina mus prie didžiųjų švenčių – šv. Kūčių ir šv. Kalėdų. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje apsilankė Specialiojo ugdymo centro pedagogai ir mokiniai, visuose kampeliuose pasklido Kalėdų nuotaikos.

Abonemente sienas papuošė pedagogės Dalios Rimkuvienės popieriaus karpiniai „Žiemos žvilgsnis“. Karpiniuose apsisuko visas metų ratas – pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. „Kiekvienas karpinys vaizduoja tam tikro metų laiko darbus ar nuotaiką“, – sakė pati autorė.

Daivos Šakinienės „Žiemos žvilgsnyje“ – Kalėdiniai atvirukai. Tai siuvinėti, karpyti, dekoruoti siūlais, sagomis ir piešti maži meno kūrinėliai.

Bibliotekos foje - Almos Mineikytės austos skaros. Tai ilgo ir kruopštaus pedagogės darbo vaisius. Apsigaubti skara malonu ir nuo vėjo, ir nuo darganos, arba ieškant jaukumo ir šilumos. Šios skaros kviečia prisiminti senąsias audimo tradicijas. Tai audimas rankomis ant rėmo. Languotos skraistės – tai tarsi prisiminimai iš močiutės skrynios. Paroda skiriama besibaigiantiems etnografijos metams ir artėjančių Kalėdų laukimui.

Popietės metu kiekviena autorė pristatė savo darbelius, deklamavo eilėraščius, sekė pasakas ir kartu su auklėtiniais atliko liaudies dainas. Mokytojos visiems linkėjo gerų ateinančių metų, tikėjimo ir daug apsikabinimų, nes visa kas vyksta mūsų gyvenime yra svarbu ir labai reikalinga. Mus supantys žmonės – pati didžiausia gyvenimo dovana.

Parodas kviečiame aplankyti iki sausio 10d.