„Šaltinėlio“ bibliotekoje nufilmuotos vaikų kurtos sakmės

2015 12 01

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo vykdomo projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams 2“ metu sukurti spektakliukai nufilmuoti ir patalpinti į DVD „Kuriu istoriją Šiauliams 2...“.

Projekto metu vyko edukaciniai užsiėmimai „Mokomės kurti šešėlių teatrą“, kurių metu projekto dalyviai buvo supažindinti su paslaptingo šešėlių teatro principais, siluetinių lėlių ir dekoracijų gamybos būdais bei priemonėmis, reikalingomis joms pasidaryti. Šios šešėlių teatro edukacijos buvo paremtos sakmėmis apie Šiaulius. Jų metu mokiniai pasimokė kurti specifines šio teatro dekoracijas ir vaidinimų personažus, išbandė galimybę vaidinti balsu, valdyti lėlę ir per ją atskleisti savo sukurtos sakmės istoriją. Sukurti spektakliukai lapkričio 23-24 d. buvo nufilmuoti.

Projekto metu sakmes kūrė ir vaidino Šiaulių Gytarių progimnazijos 4b klasė su mokytoja Jolanta Skridulienė, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4a klasė bei mokytoja Ingrida Karskienė, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 4a klasė ir mokytoja Rasa Blikertienė, Šiaulių Salduvės progimnazijos 2c klasė su mokytoja Inga Sapažinskienė, Šiaulių r. Aukštelės pagrindinės mokyklos 3 klasė kartu su mokytoja Gitana Sudeikienė, Šiaulių r. Aukštelės pagrindinės mokyklos 4 klasė ir mokytoja Jūratė Žemulienė, Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 4a klasė ir mokytoja Rasa Gružienė bei Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 4b klasė, mokytoja Alma Jocienė.

Filmuotoje medžiagoje patalpintos sakmės:

1. Šiaulių Gytarių progimnazija, Emilija Banevičiūtė, 4b klasė, mokytoja Jolanta Skridulienė. Sakmė „Keturi katinai“.

2. Šiaulių Salduvės progimnazija, Artas Apinys, 2c klasė, mokytoja Inga Sapažinskienė. Sakmė „Talkšos ežeras“.

3. Šiaulių r. Aukštelės pagrindinė mokykla, Gabrielė Paukštytė ir Saimonas Bernotas, 3 klasė, mokytoja Gitana Sudeikienė .Sakmė „ Auksinis berniukas“.

4. Šiaulių r. Aukštelės pagrindinė mokykla, Kristupas Jakštas, 4 klasė, mokytoja Jūratė Žegulienė .„Sakmė apie Šiaulių malūną“

5. Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla, Vaiva Petkauskaitė, Ugnė Pranskūnaitė, Lina Savickaitė, 4a klasė, mokytoja Rasa Gružienė .Sakmė „Gaidžio laikrodis“.

6. Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla, Gabrielė Barauskaitė, 4b klasė, mokytoja Alma Jocienė. „Sakmė apie Kulpės upelį“.

7. Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija, Edvardas Ruzgys, 4a klasė, mokytoja Rasa Blikertienė. „Sakmė apie Kryžių kalną“.

8. Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Patricija Samušytė, 4a klasė, mokytoja Ingrida Karskienė. „Sakmė apie gaidį“

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba

KT logo