Kalėdinių atvirukų paroda „Pasakų herojų sveikinimas“ Lieporių filiale

2015 12 08

Gruodžio 7 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas ( Tilžės g. 36), skambant kalėdinei muzikai, pasitiko gausų būrį mokinukų iš „Rasos“ progimnazijos mokyklos. Ir nors lauke visai nepanašu į gilią žiemą, mokytojos ir vaikai susirinko į kalėdinių atvirukų parodą „Pasakų herojų sveikinimas“.

Šiuos atvirukus dekoravo mokinukai, vadovaujami mokytojos-metodininkės Jolantos Butenienės ir vyresniosios mokytojos Ingos Petrukonienės. Lieporių biblioteka kasmet rengia autorinių lėlių parodą, taigi kalėdiniai atvirukai su knygų herojais-lėlėmis yra tarsi tąsa šių parodų.

Renginys prasidėjo mokytojos Ingos pasakojimu apie atvirukų atsiradimą, jų istoriją, apie pirmuosius atvirukus. Mokytoja turi sukaupusi senų atvirukų kolekciją – vaikai su didžiuliu susidomėjimu juos apžiūrinėjo, lygino juos su šiuolaikiniais atvirukais: plastikiniais, mediniais, ir pan. Pasakojimą apie atvirukus pratęsė mokytoja Jolanta. Renginyje nuskambėjusios mokinių atliekamos kalėdinės dainelės visus nuteikė šventiškai. Po renginio vaikai su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo savo ir draugų kurtus 42 kalėdinius atvirukus, pasidžiaugė gautomis simbolinėmis kalėdinėmis dovanėlėmis. Ir tuo, jog ateityje laukia dar daug gražių, įdomių renginių, susitikimų.

Paruošė Gražina Gontienė