Savanoriai Ester ir Ivan susitiko su profesinio rengimo centro mokiniais

2015 12 02

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialo Užsienio kalbų skaitykla (K. Korsako g. 10) atnaujino bendradarbiavimą su Šiaulių profesinio rengimo centro anglų kalbos mokytojais. Anglistė Danutė Tamulevičienė pasidžiaugė didelėmis „Saulės“ bibliotekos erdvėmis. Šio mokytojos apsilankymo metu gįmė mintis pasikviesti į svečius savanorę iš Italijos Ester ir ispaną Ivan.

Tad gruodžio 2d. profesinio rengimo centre įvyko netradicinė anglų kalbos pamoka būsimųjų kompiuterinės technikos derintojų grupėje. Svečiai papasakojo apie savo šalių tradicijas, papročius, supažindino su švietimo sistemomis savo šalyse. Buvo įdomu išgirsti, kad Italijoje vyresniųjų klasių mokiniai mokosi net 4 užsienio kalbų. Mokiniai turėjo galimybę betarpiškai pabendrauti su savo bendraamžiais užsieniečiais, patobulinti savo šnekamosios anglų kalbos įgūdžius. Jaunuolius domino svečių nuomonė ir apie politinius įvykius, kurie pastaruoju metu vyksta pasaulyje. Jie klausinėjo, kaip savanoriai jaučiasi Lietuvoje, ar patinka lietuviškas maistas. Moksleivius domino ir savanorystės galimybės. Pamokoje dalyvavo skyriaus metodininkė Inga Grubliauskienė bei anglų kalbos mokytoja Danguolė Lelešienė.

Netrukus laukiame Profesinio rengimo centro moksleivių apsilankymo „Saulės“ bibliotekoje, kur jie susipažins ne tik su užsienio kalbų skaitykla ir galimybe dar pagilinti savo anglų kalbos žinias, bet ir su kitomis bibliotekos erdvėmis, ypač Komiksų centru ir jo galimybėmis.