Edukacinis užsiėmimas Komiksų centre

2015 11 30

Lapkričio 30 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Komiksų centre (K. Korsako 10) lankėsi Aukštelkės mokyklos 1-4 klasių mokinai, vadovaujami mokytojų G. Sudeikienės, L. Valauskienės, J. Žegulienės ir J. Zykienės. Moksleiviai kūrė komiksą pagal pasirinktas globalias socialines problemas - taikos propagavimo, maisto švaistymo, vaikų išnaudojimo ir socialinės atskirties.

Komiksų kūrimui buvo naudojama tradicinė piešimo technika, kuri vėliau buvo skaitmenizuota. Sukurtas komiksas spalvinamas ir redaguojamas naudojantis WACOM plančetiniais kompiuteriais ir įvairiomis programinėmis įrangomis.

Kurdami komiksą moksleiviai turėjo galimybę įsigilinti į komiksų kūrybos niuansus, scenarijaus rašymą, kadrų planavimą, piešinio kompoziciją. Žiūrėdami sukurtus komiksų pavyzdžius ir bandydami kurti savo, mokiniai suvokė esminius skirtumus ir panašumus tarp komikso ir kitų literatūros žanrų.

Moksleiviams tai buvo kompiuterinės grafikos redagavimo programos veikimo principų pradžiamokslis, jie išbandė įvairias kompiuterio galimybes, palygino komiksų kūrimo techniką su tradicinėmis piešimo priemonėmis, pamatė kokie yra privalumai ir trūkumai. Moksleiviams turėjo gerą progą išlaisvinti fantaziją ir vaizduotę.

Rytoj, gruodžio 1 d., planuojama identiška veikla tik su vyresniųjų moksleivių grupe. Užsiėmimuose dalyvaus 5 – 8 klasių mokiniai.

Edukacinis užsiėmimas vyko įgyvendinant projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje", iš dalies finansuojamą Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.

komiksams