„Senolių atminties pynė“ Vaikų literatūros skyriuje

2015 11 20

Lietuvoje 2015-ieji metai paskelbti Etnografiniais regionų metais. Siekiant išsaugoti mūsų šalies regionų istorinį ir kultūrinį savitumą, visus paskatinti domėtis lietuvių etnokultūra, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) buvo surengtas renginys „ Senolių atminties pynė“.

Saulėtą lapkričio 19 dienos popietę į Vaikų literatūros skyrių susirinko tautiniais rūbais apsirengę Gegužių progimnazijos mokiniai su savo mokytoja E. Montviliene. Renginio metu buvo pasakojama apie etnografinius regionus, jų skirtumus, paminėta gyvybės medžio reikšmė mūsų kultūroje. Vaikai ne tik įdėmiai klausė pasakojimo, bet ir patys, skambant Lietuvių liaudies dainoms, šoko tautinius šokius. Buvo žaidžiami žaidimai, surengta tarmiškų žodžių viktorina.

Po Etnografinių metų paminėjimo, vaikams buvo pristatyta paroda „Gyvybės medis“. Mokiniai grožėjosi, kaip etnografinis paveldas atsispindi vaikų kūrybiniuose dailės darbuose.

Moksleiviai liko patenkinti tokiu renginiu, nes daug sužinojo apie Lietuvoje esančius etnografinius regionus, tarmes, tradicijas, papročius, maisto ruošimo ypatumus ir tautinius rūbus.

GALERIJA