Bibliotekoje jau dirba nauji savanoriai!

2015 11 17

Nuo 2015 m. lapkričio mėn. net 10 mėnesių Šaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriaus du žavūs savanoriai. Tai Ester Ceriani iš Italijos ir Iván Josafat García Martín iš Ispanijos, kurie dirbs pagal Erasmus + projektą, kurį kuruoja jaunimo savanoriškos veiklos centras „DEINETA”. Abu savanoriai bibliotekoje savanoriaus iki 2016 m. rugsėjo mėn.

Ivan baigęs studijas universitete nusprendė pamėginti dalyvauti savanoriškame projekte kurioje nors Europos šalyje. Vaikinas jau yra dalyvavęs įvairiuose savanorystės projektuose, susijusiuose su aplinkos apsauga, gyvūnų globa bei socialine veikla, tačiau niekada neteko išmėginti savo jėgų kultūrinio pobūdžio projekte. „Radęs šį projektą, ėmiau ieškoti informacijos apie Lietuvą ir Šiaulius. Susipažinęs su šia informacija, pamaniau, kad ši šalis galėtų suteikti man galimybę susipažinti su kitokiu gyvenimo būdu, kitokia darbo sistema ir praturtinti nauja patirtimi. Taigi pagaliau išsiunčiau motyvacinį laišką. Po kelių dienų gavau laišką iš koordinuojančios organizacijos, paaiškėjo, kad esu priimtas. Taip prasidėjo šis nuotykis“, - teigia Ivan.

1

Savanorė iš Italijos vis dar yra universiteto studentė, tačiau nusprendė sustabdyti studijas ir išmėginti kitas veiklas, įgauti savanoriškos patirties užsienyje. „Aš norėjau (ir dabar noriu) pagyventi viena, iš tiesų viena, pirmą kartą viena. Noriu susidurti su kitomis kultūromis, sugebėti bendrauti ir ką nors duoti savo naujajai bendruomenei – tokie šiuo metu yra mano pagrindiniai tikslai. Nors pradžioje man reikėjo laiko susivokti, kokios savanoriškos patirties ieškau, bet netrukus pradėjau ieškoti galimybės tik kultūros sferoje ir neformaliame mokyme, kurie gana nutolę nuo mano studijuojamo dalyko, bet man tebėra patrauklūs. Iš pat pradžių žinojau, kad neieškosiu šiltos ir saulėtos šalies, nes norėjau patirties, kuri išvestų mane iš komforto zonos ir kai suradau galimybę Šiaulių viešojoje bibliotekoje, nusprendžiau daugiau sužinoti apie miestą ir Lietuvą apskritai“, - pasakoja Ester. Prieš susidomėdama savanoryste, mergina turėjo mažai žinių apie Lietuvą, baiminosi dėl kalbos barjero, tačiau perskaičiusi straipsnį, kuriame lietuvių kalba lyginama su lotynų ir senąja graikų kalba, ji nurimo: „Ir tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Visada mėgau iššūkius ir ypač tokius, kaip šie, nes 5 metus mokykloje studijavau šias "mirusias kalbas". Taigi laikas jas panaudoti!“, - apie ryžtą mokytis lietuvių kalbą pasakoja mergina.

2

Savanoriai tikina, jog jiems patinka Šiauliuose ir bibliotekoje, kurios darbuotojai, anot jaunuolių, pasižymi ryžtu, kūrybiškumu ir stipria valia, ir stengiasi padaryti biblioteką kultūriniu ir bendruomenės centru vaikams ir suaugusiems. Tikimės, jog Ester ir Ivan laikas Šiauliuose bus pilnas naujų įspūdžių ir smagių akimirkų!