Lieporių bibliotekoje pristatytas „Jausmų džiazas“

2015 11 19

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36), vykdant Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Visuomeninė mokykla bibliotekoje“,  susitikimų ciklo „Knygos valanda“ metu įvyko susitikimas su almanacho „Jausmų džiazas“ kūrėjais. Tai antroji šio poezijos almanacho dalis.

Susitikime dalyvavo Viktoras Gulbinas – Kelmės krašto poetas, menininkas Vidmantas Petraitis iš Raseinių krašto, eiles rašanti šiaulietė medikė Dalia Joniuškienė ir almanacho antrosios dalies sudarytoja poetė Erla-Elona Antakauskė. Almanachui  kasmet atrenkami vienuolikos lietuvių kūrėjų tekstai. Plečiasi autorių geografija.

Viena iš ,,Jausmų džiazo“ antros knygos bendraautorių, žinoma poetė Janina Jovaišaitė, šiomis dienomis buvo priimta į Lietuvos rašytojų sąjungą. Sudarytoja pasidžiaugė deramu kūrėjos įvertinimu, paminėjo, kad Šiauliuose nuo šiol trys LRS nariai. Pranešė, kad almanacho antra knyga priimta į rašytojų sąjungos biblioteką.

Kaip pastebėjo literatūrologė Dalia Striogaitė, retas atvejis, kai prašoma profesionalios kritikos sudarant leidinį. Humanitarinių mokslų daktarė kalbėjo apie skirtingą knygos autorių emocinę raišką. Kvietė neužmigti ant laurų, dirbti, tobulėti, ieškoti dvasingumo ašies.

Autorius pasveikino Šiaulių rajono literatai, vadovaujami Nijolės Girniuvienės.

Renginio dalyviai Lieporių bibliotekai padovanojo „Jausmų džiazo“ antrąją knygą.

KT logo