D. Balčiūno 80-mečio paminėjimo popietė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2015 11 18

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Garbės kraštotyrininko, Mikelio prizo laureato Danieliaus Balčiūno 80-mečio paminėjimo popietė ir parodos „Iš kraštotyrininko Danieliaus Balčiūno asmeninės kolekcijos. D. Balčiūno kraštotyros darbai ir dailininko Antano Krištopaičio akvarelė“ pristatymas.

Pasveikinti jubilijato ir pasidžiaugti jo nuveiktais darbais į biblioteką susirinko gausus būrys svečių: draugai, bendražygiai kraštotyrininkai, buvę bendradarbiai, senjorai, kuriuos D. Balčiūnas iki šiol lydi ekskursijose. Lidija Joana Pranienė apžvelgė D. Balčiūno gyvenimo ir veiklos aspektus, pasinaudodama paties sukaktuvininko knygai „Mikelių gretos“ (S. Bulzgis, 2007) rankraštyje nurodytais faktais. Neapsieita be staigmenos! „Į renginį atvykau atlikusi namų darbus“, - juokavo kraštotyrininkė. D. Balčiūnas buvo prašęs surasti informacijos apie Šiurpkalnį, taigi renginio metu L. J. Pranienė ne tik pasakė, kur ši istorinė vietovė yra, bet ir pademonstravo Dariaus Ramančionio suieškotą filmuką. Jubilijatą sveikino ir Šiaulių kraštotyros draugijos pirmininkė Virginija Šiukščienė, kuri įteikė Kultūros ministro Šarūno Biručio padėką. Po to žodis buvo suteiktas sukaktuvininkui, D. Balčiūnas subtiliai, su jam būdingu humoru pasakojo apie piliakalniais garsų gimtąjį Utenos kraštą, kuris sužadino jo domėjimąsi praeitimi, suteikė pažinimo džiaugsmą, atvedusį jį į kraštotyrą. Pristatydamas parodą kraštotyrininkas trumpai apžvelgė savo darbus, plačiau papasakodamas apie kraštotyros darbą „Partizanas mokytojas Antanas Eglinskas (1927-1952)“. Antanas Eglinskas buvo jo klasės auklėtojas, kovojęs su okupantais ir jų pakalikais. Kalbėdamas apie parodoje eksponuojamus dailininko Antano Krištopaičio paveikslus, jubilijatas papasakojo apie daug metų besitęsusią jų draugystę. Kartu buvo keliauta, ieškota gražesnių, įdomesnių gamtos kampelių, senovinių pastatų, įspūdingų medžių, kuriuos dailininkas įamžino savo akvarelėse. Šiltų ir nuoširdžių žodžių jubilijatui negailėjo jo bičiulis ir bendramokslis Romualdas Rutkauskas, bendradarbiai iš „Ventos“ gamybinio susivienijimo: ilgametis direktorius L. Stankus, Garbės kraštotyrininkė Irena Rudzinskienė. Išskirtinis buvo kraštotyrininkės Jadvygos Urbonienės sveikinimas – ji padovanojo tamsoje švytinčią signalinę liemenę, ant kurios visi renginio dalyviai turėjo parašyti po palinkėjimą sukaktuvininkui. Už nepamirštamas ekskursijas ir keliones savo gidui dėkojo Šiaulių Senjorų draugijos narė Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė.

Net ir pasibaigus renginiui susirinkę bendraminčiai kraštotyrininkai neskubėjo išsiskirstyti, šiltai bendravo prie arbatos puodelio. Danielius Balčiūnas pasirašė bibliotekos svečių knygoje. Jis padėkojo darbuotojoms už renginį, jo parodų, kurių bibliotekoje buvo jau ne viena, suorganizavimą, kraštotyros tradicijų puoselėjimą. „Nuoširdūs pokalbiai ir linkėjimai yra ilgam nepamirštami“, – rašė jis.

Parodą „Iš kraštotyrininko Danieliaus Balčiūno asmeninės kolekcijos. D. Balčiūno kraštotyros darbai ir dailininko Antano Krištopaičio akvarelė“ galima aplankyti Šiaulių miesto savivaldybės viešoios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) iki lapkričio 30 d.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija