Komiksų centras kviečia išlaisvinti vaizduotę

2015 12 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) esantis Komiksų centras laukia savo lankytojų. Kviečiami visi, dideli ir maži, nes tik čia kūryba ir fantazija neturi ribų. Centro lankytojams suteikiama galimybė ne tik paskaityti komiksų istorijų, bet ir, naudojantis moderniomis audiovizualinėmis priemonėmis, juos kurti patiems.

Patys komiksai, paprastai, priskiriami medijos kategorijai, nes jų tikslas yra, pirmiausiai, perduoti tam tikrą informaciją bei ją saugoti. Komiksų žanrų yra labai daug, tačiau dažniausiai kuriami veiksmo ar komedijos tipo. Svarbu tai, jog komiksai leidžia tarsi žaisti įvairiomis idėjomis. Juos naudojant galima kurti reklamas, plakatus renginiams ar konkursams, atvirukus ar kvietimus.

Bibliotekoje įsikūręs Komiksų centras lankytojams gali suteikti visas galimybes susipažinti su komiksų kūrimu, eiga ir technologijomis. Apsilankiusieji gali išbandyti naujas ir modernias priemones, programinę įrangą ir patys pamėginti susikurti savo komiksą: sugeneruoti idėją, ją eskizuoti, skaitmenizuoti, nuspalvinti ir pritaikyti įvairius efektus bei atsispausdinti.

Šis kūrybos žanras gali tapti puikia priemone padedančia kovoti su aktualiomis visuomenės problemomis, skatinti prasmingesnį vaikų laisvalaikio užimtumą bei informacinio ir skaitmeninio raštingumo lygio augimą.

Nuo šiol biblioteka – pati stebuklingiausia vieta, kur kiekvienas gali įgauti super galių, išlaisvinti vaizduotę ir tapti kūrėju.

Komiksų centras įkurtas įgyvendinant projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“, kuris yra dalinai finansuojamas Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.

komiksams