Pažintinė kelionė į ES institucijas Briuselyje

2015 11 16

2015 m. lapkričio 11-13 dienomis Europos Komisijos atstovybė (EK) Lietuvoje ir EK Komunikacijos generalinio direktorato vizitų skyrius bibliotekininkams organizavo pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Į kelionę buvo deleguoti bibliotekininkų darbuotojai, kurie atsakingi už bibliotekos Europos Sąjungos informacijos skyrius ar informacines lentynas bei dirbančius su Europos dienai skirtais projektais. Šioje išvykoje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos specialistė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė.

 

Viešnagės metu iš arčiau susipažinta su Europos komisijos veikla, susitikta su Europos Komisijos generalinių direktorato atstovais bei su Lietuvos Nuolatinės atstovybės ES darbuotojais.
Europos Komisijos viename iš didingų pastatų „Berlaymont“ pirmasis susitikimas vyko su Tarptautinės pagalbos vystymosi direktorato komunikacijos ir skaidrumo skyriaus Informacijos ir komunikacijos vadovu Dr. Christos Marazopoulos. Savo graikišku temperamentu pranešėjas pristatė 2015 Europos vystomojo bendradarbiavimo metus ir jo rezultatus. Antrasis pranešėjas buvo EK nario Vytenio Andriukaičio kabineto vadovas Arūnas Vinčiūnas. Trečiasis pranešėjas – EK direktorato komunikacijos skyriaus generalinis vadovas italas Mauro Galuccio. Antros dienos dalyje pranešimą skaitė Užimtumo, socialinių reikalų ir socialinės įtraukties direktorato Lietuvos skyriaus politikos vadovai Aurimas Andrulis ir Kęstutis Rekerta. Bibliotekos atstovai ir pranešėjai diskutavo apie 2020 Strategijos įgyvendinimą Lietuvoje. Labai įdomios ir naudingos informacijos buvo pateikta apie Europos socialinį fondą ir Europos pagalbos labiausiai skurstantiems fondą Lietuvoje.


Straipsnį parengė Šaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos specialistė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė

GALERIJA