Kūrybinės šešėlių teatro dirbtuvės „Šaltinėlyje“

2015 11 12

Tęsiasi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo (Trakų 20A) vykdomo projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams 2“ edukacinės veiklos. Lapkričio 10-11 d. bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „Mokomės kurti šešėlių teatrą“.

Užsiėmimų vedėjai Eglė Narbutaitė ir Tomas Januškevičius projekto dalyvius supažindino su paslaptingo šešėlių teatro principais, siluetinių lėlių ir dekoracijų gamybos būdais bei priemonėmis, reikalingomis joms pasidaryti. Šios šešėlių teatro edukacijos buvo paremtos sakmėmis apie Šiaulius. Jų metu mokiniai ne tik susipažino su vaizdingu ir nepamirštamą įspūdį paliekančiu šešėlių teatru, bet ir pasimokė kurti specifines šio teatro dekoracijas ir vaidinimų personažus, išbandė galimybę vaidinti balsu, valdyti lėlę ir per ją atskleisti savo sukurtos sakmės istoriją. Padedami edukatorių, mokiniai atsirinko vieną iš daugelio savo sukurtų sakmių, pasigamino šešėlių teatro lėles ir padovanojo vieni kitiems čia pat užsiėmimo metu sukurtus spektakliukus.

Užsiėmimų metu talkino šiuo metu „Šaltinėlio“ bibliotekoje savanoriaujantys Ester Ceriani iš Italijos ir Iván Josafat García Martín iš Ispanijos.

KT logo