Šiaurės šalių savaitės renginiai Spindulio filiale

2015 11 11

Lapkričio 9 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Spindulio filiale (Spindulio g. 5) vyko du renginiai, skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Renginio dalyviai buvo supažindinti su pačiu projektu: jo organizatoriais, dalyviais, tema. Akcentuota, kad šių metų Šiaurės šalių bibliotekos savaitės tema – draugystė. 

Šviesos ir žodžio šventėje dalyvavo Šiaulių V. Kudirkos progimnazijos 4b klasės mokiniai, mokytoja V. Milčinauskienė. Akcentuojant draugystės temą, vaikams buvo skaitoma ištrauka iš Marijos Gripės knygos „Hugas ir Jozefina“, dialogą iš šios ištraukos skaitė ir pačios progimnazijos mergaitės. Mokiniams išdalintos dovanėlės su citatomis apie draugystę. Renginys užbaigtas šių citatų skaitymu ir senos patarlės išmintimi: „Jei nori turėti draugų, pats turi būti draugiškas“. 

Kasmet lapkričio mėnesį vyksta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kai žvakių šviesoje skaitomas tekstas balsu. Į šventę atskubėjo ir Šiaulių l/d „Coliukė“ „Svajoklių“ grupės auklėtiniai, auklėtoja G. Patkauskienė. Darželio ugdytiniai buvo supažindinti su šiaurės šalimis ir žymiausiais šiaurės šalių rašytojais. Vaikučiams buvo skaitoma H. K.Anderseno pasaka „Karalaitė ant žirnio“, surengtas žaidimas „Atspėk pasaką“ pagal parodytas pasakų veikėjų figūrėles. Pabaigoje mažieji mėgavosi animaciniu filmuku „Sniego karalienė“.


Vaikai aktyviai diskutavo apie draugus ir draugystę: kas yra geriausias draugas, kaip susirasti draugų. Visi pasižadėjo, kad bus geri draugai ir niekada nesipyks.

GALERIJA