Lieporių filiale „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“

2015 11 10

Lapkričio 9 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas (Tilžės g. 36) pasitiko 3B klasės mokinius ir jų mokytoją Jolantą, atvykusius į renginį, skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Renginys prasidėjo supažindinimu su pačiu projektu: kas jį organizuoja ir kokios šalys jame dalyvauja. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – draugystė.

Su vaikais kalbėtasi apie tai, kas yra draugystė, kokios gali būti jos formos ir ką tai reiškia mūsų gyvenime. Ta proga trečiokai skaitė ištrauką iš norvegų rašytojos Marios Parr knygos „Vaffelhjerte“ (liet. „Kepta širdelė“). Tai istorija apie berniuko ir mergaitės draugystę idiliškame vaikystės pasaulyje. Perskaičius tekstą su vaikais vyko diskusija apie jų draugus ir apie bendrumo jausmą, kuomet plazdant žvakučių liepsnelėms tekstus apie draugystę tuo pačiu metu skaitė daugiau nei 2200 narių vienuolikoje šalių. Baigiantis renginiui vaikai susipynė į draugystės žiedą kartu su mokytoja Jolanta. Trečiokams labai patiko šių metų tema apie draugystę, nes tai, anot jų, vienas svarbiausių dalykų gyvenime.