Šiaurės šalių bibliotekų savaitės rytmetis Vaikų literatūros skyriuje

2015 11 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) lapkričio 9 dienos rytas prasidėjo jaukiu garsinio skaitymo renginiu. Tą rytmetį bibliotekoje lankėsi Gegužių progimnazijos 3 klasės moksleiviai su mokytoja Nijole Gabrielaitiene.

Bibliotekos Žaislotekoje mokinukams buvo papasakota apie tęstinę Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tradiciją, leidžiančią artimiau prisiliesti prie Šiaurės šalių literatūrinių klodų. Rytmetyje vaikai sužinojo apie puikią norvegų rašytoją Marią Parr, klausėsi skaitomos šios autorės kūrinio vaikams ištraukos „Kaip aš sudaužiau Leną“.

Po garsinio skaitymo moksleiviai aktyviai diskutavo draugystės tema, dalijosi savo patirtimi. Vaikai savo klasės draugams bei bibliotekininkei noriai pasakojo, kur galima susirasti naujų draugų ir kaip juos branginti. Visi sutarė, kad draugystė prasideda nuo šypsenos. Po diskusijos, vaikai karpė spalvotas širdeles ir su nuoširdžiausiais linkėjimais dovanojo savo geriausiems draugams.