Dalyvauta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ patirties dalijimosi seminare

2015 11 09

2015 m. lapkričio 4-5 d. Vilniuje vyko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ organizuojamas pirmasis patirties dalijimosi seminaras. Šiame seminare dalyvavo Šiaulių miesto savivadybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, specialistė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė ir vyr. bibliotekininkas edukacinėms veikloms Komiksų centre Tomas Januškevičius.

 

Renginio metu pranešimus skaitė Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas Eugenijus Stratilatovas ir TEDxVilnius kuratorė Justė Stašelytė, kuri kalbėjo apie netradicinių renginių organizavimą, jaunų žmonių pritraukimą ir savanorystę. Apie patirtis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kalbėjo Monika Merkytė iš jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“.

Seminare pasirodė ir Meno #reanimacijų organizatorius Jurgis Didžiulis, kuris su savo programa jau apsilankė trijose Lietuvos bibliotekose, kviesdamas vietos bendruomenę prisidėti prie bibliotekų organizuojamų veiklų. 

Patirties dalijimosi seminaro dalyviai taip pat turėjo galimybę patobulinti savo žinias darbo grupėse metu. Buvo diskutuojama bibliotekoms aktualiomis temomis: projektų valdymo, darbo su jaunimu, renginių organizavimo, poveikio vertinimo ir kt. „Bibliotekos pažangai 2“ komanda ir visi renginio dalyviai dalijosi patirtimi, išmoktomis pamokomis, vykdant bibliotekose įgyvendinamus projektus.

Pažymėtina, kad seminaro metu buvo atkreiptas dėmesys į Šiaulių miesto bibliotekos projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje". Buvo pristatyti visų laimėtų projektų plakatai, kuriuose buvo aprašyti trumpi pristatymai, projektų partneriai, išmoktos pamokos ir ta informacija, kuria norima pasidalinti su kitomis bibliotekomis. Mūsų bibliotekos plakate esanti informacija atkreipė daugelio konferencijoje esančių dalyvių dėmesį ir padovanojo savo lipdukus. Už tai bibliotekos projekto komanda buvo apdovanota atminimo dovanėlėmis kaip už geriausiai išmoktą pamoką.

Džiugu tai, kad į šią konferenciją buvo pakviestas dalyvauti bibliotekos darbuotojas Tomas Januškevičius, kuris paįvairino seminaro formą - fotografuodamas seminaro dalyvius, vėliau pristatydamas nuotraukas komikso pavidale. 

 

GALERIJA