Lieporių filiale vaikai susipažino su bibliotekininko specialybe

2015 11 06

2015 metų spalio 4 d. popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialą rinkosi „Rasos“ progimnazijos ketvirtų klasių moksleiviai su mokytojomis Brone Jaugiene ir Lorita Skriduliene. Atėjusius vaikus bibliotekos darbuotojai pasitiko rodydami skaidres apie pasaulio bibliotekas. Ketvirtokai į biblioteką susirinko norėdami daugiau sužinoti apie bibliotekininko specialybę.

Bibliotekos vedėja Regina Vertelienė svečiams papasakojo apie senovės knygas, apie knygų ženklinimą, medžiagas ant kurių anksčiau buvo rašomi rašmenys bei medžiagas, iš kurių buvo gaminamos knygos. Vaikams buvo vaizdžiai pademonstruota, koks ženklinimas naudojamas šiais laikais ir papasakota, kur galima įsigyti bibliotekininko specialybę.

Bibliotekos darbuotoja Gražina Gontienė kartu su mokiniais suvaidino tris mini scenas, kuriose atskleidė kokių savybių ir charakterio bruožų turi turėti bibliotekininkas. Vaikai teigė, kad bibliotekininkas turi būti mandagus, privalo išmanyti žmogaus psichologiją, būti kantrus ir atidus skaitytojui, mokėti ne tik lietuvių kalbą, bet ir užsienio. Pasakojimą apie bibliotekininko specialybę pratęsė skaitykloje dirbanti Nijolė Petraitytė. Ji papasakojo, kad skaitykloje laikomos labai brangios ir vienetinės knygos, čia galima paskaityti įvairius laikraščius ir žurnalus. Bibliotekininkė vaikus suintrigavo duodama užduotį – devyniolikto amžiaus žemėlapyje rasti „Rasos“ progimnaziją ir Lieporių biblioteką. Pirmųjų radusiųjų laukė prizai. Tuo tarpu bibliotekininkė Kristina Koveckytė papasakojo vaikams, ką bibliotekos darbuotojas dirba kompiuterinėje skaitykloje, nes labai svarbu ne tik žinoti apie naujausias knygas, bet ir mokėti naudotis naujausiomis technologijomis.

Renginio pabaigoje buvo parodytas filmukas apie Pono Byno nuotykius bibliotekoje. Ketvirtokai ir jų mokytojos dėkojo bibliotekos darbuotojoms už įdomų ir informatyvų susitikimą.

Informaciją paruošė Gražina Gontienė