Skaitytojų aptarnavimo skyriuje susipažinta su „Metų knygos rinkimų“ suaugusiųjų knygų penketuku

2015 11 04

Šį rudenį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengia akciją „Metų knygos rinkimai“ ir kviečia skaitytojus balsuoti už geriausias lietuvių autorių knygas.

Jau vienuoliktą kartą spalio viduryje pristatomi praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių penketukai keturiose kategorijose: suaugusiųjų, paauglių, vaikų ir poezijos. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) vedėja Laimutė Šileikienė rankdarbių būrelio lankytojas supažindino su prozos literatūra suaugusiems. Popietės metu buvo aptartas visas knygų suaugusiems penketukas: Birutės Jonuškaitės, „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Valdo Papievio, „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ („Alma littera“); Dalios Staponkutės, „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“); Antano Šileikos, „Pirkiniai išsimokėtinai“ („Versus aureus“); Tomo Vaisetos, „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Reikia paminėti, jog daugiausiai dėmesio sulaukė Birutės Jonuškaitės „Maranta“. Romaną jau skaitė kelios lankytojos bei darbuotojos, tad susitikimo metu vyko itin aktyvi diskusija ir įspūdžių aptarimas.

Svarbu tai, jog knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, taip populiarinant skaitymą, kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą. Bibliotekos lankytojos taip pat pasižadėjo ateityje plačiau susipažinti su visomis nominuotomis knygomis ir jas aptarti kitų apsilankymų metu.