Kūrybinio rašymo edukaciniai užsiėmimai „Šaltinėlio“ bibliotekoje

2015 10 26

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) pradedamas vykdyti Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Tradicijos ir modernumas : interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams 2“. Šio projekto tikslas – ne tik prisiminti sakmių, padavimų, legendų tautosakines tradicijas, paskatinti moksleivius skaityti lietuvių smulkiosios tautosakos kūrinius, bet ir tobulinti savo rašytinės kalbos gebėjimus. Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Literatūros istorijos ir teorijos katedros vedėja prof.Dž.Maskuliūnienė edukacinių užsiėmimų „Kūrybinis teksto rašymas, sakmių kūrimas“ metu skatino pradinukus pažaisti meniniu žodžiu, vaizduote, mintimis ir pabandyti sukurti šiuolaikinę sakmę apie pasirinktą objektą Šiauliuose.

Spalio 16-ąją Šiaulių Gytarių progimnazijos, Šiaulių Salduvės progimnazijos , Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokiniai, susipažinę su vienu populiariausių lietuvių tautosakos ir grožinės literatūros personažų – lape, išsiaiškinę gyvūno išorės ir elgesio savybes, noriai dalyvavo sakmės „Geležinė lapė“ kūrime. Ši sakmė buvo kurta apie vieną iš Šiaulių miesto simbolių – Viliaus Purono 2009 miestui padovanotą skulptūrą - “Geležinė lapė“ .
Spalio 23-ąją Šiaulių Juventos progimnazijos, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos, Aukštelės pagrindinės mokyklos mokiniai edukacinio užsiėmimo metu kūrė sakmę apie Henriko Rakausko skulptūrą „Skaitantis žmogus“.
Pajusti kūrybiškumo būseną, išreikšti emocijas, atrasti idėjas ir aktyviai dalyvauti smagiame kūrybos procese padėjo Šiaulių universiteto humanitarinio fakulteto Literatūros istorijos ir teorijos katedros rubrikos „Skaitymas paveikslėliuose” aptarimas http://www.su.lt/index.php?option=com_content&;view=article&id=4262&Itemid=17293&lang=lt

bei skaitymo įprasminimo Lietuvos skulptūrose pristatymas.

logotipas