Seminaras „Svarbiausi asmens duomenų aspektai“ Lieporių filiale

2015 10 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36)  vykusiame seminare „Svarbiausi asmens duomenų apsaugos aspektai kasdieniniame gyvenime“ gausiai dalyvavo Šiaulių Valstybinės kolegijos studentai, Parkinsono ir „Šiaulių Vilties“ bendrijų nariai, Lieporių bendruomenės nariai, Aukštabalio, Pramonės ir Žaliūkių VBTgyvenamųjų namų bendrijų atstovai, privatūs asmenys. Seminarą vedė valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos teisės skyriaus vedėja Danguolė Morkūnienė.

Paskaitos metu lektorė trumpai apžvelgė asmens duomenų teisinės apsaugos bei su šiuo įstatymu susijusius teisinius aktus, aiškintos asmens duomenų valdytojo, asmens duomenų tvarkytojo sąvokos,. Seminaro metu gvildentos įvairiausios kasdieniniame gyvenime sutinkamos problemos: vaizdo kamerų įrengimo taisyklės, aptariamos informacijos teikimo viešoje erdvėje bei asmens duomenų apsaugos situacijos tvarkant komunalinį ūkį, gvildentos filmuotos, įgarsintos medžiagos pateikimas informacinėje erdvėje peripetijos, socialinių tinklų naudojimosi aktualijos ir daugelis kitų klausimų. Lektorė supažindino su svetainės www.ada.lt struktūra, mokė, kaip pateikti užklausas ir nusiskundimus asmens duomenų inspekcijai. Pasak vienos daugiabučių namų pirmininkės, bendrijoms toks seminaras labai aktualus, tik ji apgailestavo, kad miesto savivaldybė šiuo klausimu neskiria dėmesio. Lektorė Danguolė net kavos pertraukėlės metu atsakinėjo į gausius dalyvių klausimus. Susitikimo pabaigoje dalyviai gavę pažymėjimus, juokavo pasvarstysią, ar leisti bibliotekai talpinti nuotraukas į tinklapį.

Seminaras organizuotas Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Privatus ir viešas asmuo. Jų ribos ir galimybės medijose".

Lietuvos kulturos taryba 505x19511111