Kuriamas virtualus-interaktyvus bibliotekos žemėlapis

2015 10 11

2015 m. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Atradus biblioteką - gyventi patogiau“. Kuriamas interaktyvus-virtualus bibliotekos žemėlapis, kuris bus patalpintas bibliotekos interneto svetainėje www.smsvb.lt. Rugsėjo 29-30 d. bibliotekos skyriuose ir filialuose bibliotekos patalpas fotografavo svečiai iš Vilniaus - VšĮ „3D Vilnius“ darbuotojai, kurie ruošia medžiagą virtualiam bibliotekos žemėlapiui.

Kadangi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos 3 skyriai ir 7 filialai yra išsidėstę skirtinguose miesto taškuose, todėl labai svarbu, panaudojant interaktyvias šiuolaikines priemones, bibliotekos lankytojui pamatyti iš arčiau Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos sistemą. Bus sukuriamas interaktyvus pažintinis/mokomasis žemėlapis - instrukcija, kuri pasitarnaus atskleisti Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos ir jos filialų funkcionavimo principus, naudojamas technologijas, patogų lankytojų informavimą ir aptarnavimą bei kitas teikiamas bibliotekos paslaugas.

Visame pasaulyje ši inovatyvi priemonė - interaktyvus organizacijos gidas - pripažinta ir nepakeičiama  paslaugų skatinime. Jos pritraukia dėmesį ir sukelia susidomėjimą bet kurio žmogaus, nepriklausomai nuo amžiaus ir socialinio statuso.

Nuo 2015 m. gruodžio mėn. bibliotekos lankytojai jau galės naudotis virtualiu bibliotekos žemėlapiu, kurio dėka informuosime apie bibliotekos vykdomą veiklą, knygų fondą, renginius, susitikimus, edukacines veiklas nuotoliniu būdu, motyvuosime neapsisprendusius dėl naudojimosi bibliotekos paslaugomis, supažindinsime su bibliotekos vidaus tvarka planuojančius tapti bibliotekos lankytojais.

Projektą finansuoją Lietuvos kultūros taryba.

lietuvos kultūros taryba1