Lieporių bibliotekoje prasidėjo III esperanto kalbos sesija

2015 10 07

Po vasaros atokvėpio vėl į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialą (Tilžės g. 36) susirinko grupė entuziastų, besidominčių esperanto kalba. Susitikimo metu kursų vadovas, miesto garbės pilietis, esperantininkas Zenonas Sabalys pasakojo apie vykusį Esperantininkų kongresą Lillio mieste Prancūzijoje. Prisiminta esperanto kalbos sukūrimo istorija, šios kalbos į kūrėjas Liudvikas Lazaras Zamenhofas, kalbėta apie šios kalbos paplitimą Europoje ir Lietuvoje.

Lieporių bibliotekos darbuotoja Nijolė Petraitytė, pristatydama naujas knygas, akcentavo, kad knygos „Kelionė po Lietuvą“ sudarytoja šiaulietė Aušra Didžgalvienė, buvusi aktyvi Šiaulių esperanto klubo narė. Kitame susitikime prisimintos esperanto kalbos gramatikos taisyklės, užmegzti pokalbiai esperanto kalba.

Esperanto kalbos kursai Lieporių bibliotekoje organizuojami įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Visuomeninė mokykla bibliotekoje“.

Lietuvos kulturos taryba 505x19511111