Vaikų literatūros skyriuje – Europos kalbų diena

2015 10 01

Jau nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Šventės tikslas yra atkreipti dėmesį į Europos kalbų įvairovę, poreikį įvairinti kalbas ir mokytis vis naujas. Svarbu tai, jog Europoje yra 225 vietinės kalbos, tačiau tai tik 3 procentai viso pasaulio kalbų. O dėl migrantų ir pabėgėlių, Europa tapo daugiakalbe, vien Londone kalbama 300 kalbų.Šios dienos proga Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Šiaulių Ragainės progimnazijos moksleiviai, lydimi mokytojų V. Petrošienės ir D. Bočiuvienės.

Bibliotekos darbuotojos pristatė, kodėl svarbi Europos kalbų diena ir supažindino su įdomiausiais faktais apie kalbas. Bibliotekoje savanoriškai dirbanti portugalė Maria Liquito pristatė savo šalį bei kalbą, pamokė keletos aktualiausių žodžių. Savo ruožtu moksleiviai padainavo porą angliškų ir rusiškų dainų, o vėliau visi kartu pagamino žavų ir kalboms draugišką origami 3D laumžirgį.